NABÍDKA VÍN

VÍNA Z AKÁTOVÝCH A DUBOVÝCH SUDŮ

Hrozny jsou šlapány nohama. Macerace šlapaných hroznů probíhá několik hodin až dnů. V případě zrání ve velkých dubových kádích probíhá macerace několik měsíců. Ve výjimečných případech jsou naopak lisovány celé hrozny. Dále vína zrají na hrubých kvasnicích v akátových i dubových sudech (původ dřeva Česká republika - CHKO Bílé Karpaty, Maďarsko - Erdőbénye, Rakousko a Francie). V průběhu samovolného kvašení i zrání vína není přidávána žádná síra ani jiná chemie. Těsně před lahvováním jsou vína buď mírně přisířena, nebo lahvována zcela bez konzervantů i bez filtrace. Vína této řady mohou být jedno-odrůdová i cuvée. Na vybraná vína jsou použity etikety s díly od znojemských umělců, inspirací ke tvorbě byly zejména moje vína, návštěva vinohradů, nebo sklepa.

MODRÝ PINOT 2022

Dobšice - U Hájku

Vyrobeno z hroznů odrůdy Modrý Pinot. Viniční trať U Hájku v Dobšicích. Znojemská vinařská podoblast. Semi-karbonická macerace celých hroznů 10 dnů ve dřevěných kádích. Hrozny byly následně šlapány nohama a ležely 2 týdny na slupkách a třapinách. Zrálo ve francouzských dubových sudech a moravských amforách. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry.

alk. 11,5 % vol., č.š. RM/22

PINOT SAINT LAURENT 2022

Dyjákovičky - U sklepů

Vyrobeno z hroznů odrůd Svatovavřinecké, Bílý & Modrý Pinot. Semikarbonická macerace neporušených celých hroznů probíhala 10 dnů ve dřevěných kádích. Dokvášelo a zrálo ve francouzských dubových sudech. Není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Vyrobeno z hroznů v bio režimu – Znojemská vinařská podoblast. Etiketu k vínu vytvořila Kateřina Šrámková.

alc. 11,5 % vol., č.š. SAINT/22

V láhvích 1500ml.

RYZLINK VLAŠSKÝ 2022

Hnanice - Knížecí vrch

Vyrobeno z hroznů odrůdy Ryzlink vlašský z viniční tratě Knížecí vrch v Hnanicích - podoblast Znojemská. Víno spontánně kvasilo a zrálo bez míchání kvasnic na hrubých kvasnicích v moravských amforách a francouzských dubových sudech. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry.

alc. 12,0 % vol., č.š. RV/22

SAUVIGNON 2022

Dobšice – U Hájku, Jaroslavice – Na vinicích

Vyrobeno z hroznů odrůdy Sauvignon z viniční tratě U Hájku v Dobšicích a Na vinicích v Jaroslavicích. Znojemská vinařská podoblast. Hrozny byly šlapány nohama a potom ležely 18 hodin na slupkách a třapinách. Víno následně spontánně kvasilo a zrálo bez míchání kvasnic na hrubých kvasnicích ve francouzských dubech a moravských amforách. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry.

alc. 13,0 % vol., č.š. SG/22

ŠATOV 2022 FIELD BLEND

White field blend

Mix bílých odrůd z vinice v Šatově. Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené, Šedý Pinot a Malvasia. Znojemská vinařská podoblast. Spontánně kvasilo a zrálo bez míchání kvasnic na hrubých kvasnicích v moravských akátových a dubových sudech. Část hroznů semi-karbonická macerace. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Etiketu k vínu vytvořila Kateřina Šrámková.

alk. 11,5 % vol., č.š. SAT/22

TETHYS 2022

Šedý Pinot, Bílý Pinot & Veltlínské zelené

Vyrobeno z hroznů odrůd Chardonnay (50%) a Ryzlink rýnský (50%) z viniční tratě Načeratický kopec v Oblekovicích – podoblast Znojemská. Moře Tethys ve třetihorách omývalo okraje prvohorního Českého masivu. Vinice na mořských sedimentech tak odhalují mnohá tajemství. Hrozny byly šlapány nohama a potom ležely 3 hodiny na slupkách a třapinách. Víno následně spontánně kvasilo a zrálo bez míchání kvasnic na hrubých kvasnicích ve francouzském dubu. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Obraz k vínu namaloval Karel Halouzka.

alk. 13,0 % vol., č.š. TET/22

QVEVRI A AMFORY

Díky historickým nálezům je jako kolébka výroby prvních vín označována Gruzie. Vína se zde ve velkých amforách, zvaných qvevri nebo kvevri, prokazatelně vyráběly již před 6 tisíci lety. Tradice výroby vína pomocí kvašení a ležení šlapaných bílých i modrých hroznů ve velkých hliněných nádobách se udržela dodnes. Nádoby jsou zakopané pod zemí a ty největší pojmou až několik tisíc litrů rmutu (šlapaných hroznů). V roce 2013 byla dokonce tato metoda výroby zařazena mezi nehmotné památky UNESCO. Způsob výroby vín v qvevri nádobách se nazývá Kachetinská metoda podle oblasti Kachetie v Gruzii. Výrobu těchto vín jsem mírně přizpůsobili podmínkám Znojemské vinařské podoblasti. 

Kvašení a ležení šlapaných hroznů probíhá několik měsíců v nádobách o objemu cca 250L zakopaných pod zemí. Kvašení probíhá samovolně bez přidaných kvasinek. Vína zrají v nádobách bez přidané síry. Těsně před lahvováním jsou buď mírně přisířena, nebo lahvována zcela bez konzervantů i bez filtrace. Vína do této řady vyrábím také v keramických amforách o objemu 250L - 300L vyrobených v Poštorenských keramických závodech na Moravě.

AMPHORA 21/22

sea sediments

Oranžové víno. Vyrobeno z hroznů odrůd Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský a Tramín červený. Hrozny z ročníku 2021 byly šlapány nohama a následně spontánně kvasilo a zrálo 12 měsíců společně se slupkami a třapinami v hliněných amforách vyrobených z poštorenské keramické hlíny. Po vylisování víno zrálo ve francouzských dubových sudech. Hrozny z ročníku 2022 zrály v amforách bez macerace. Vyrobeno z hroznů v bio režimu - Znojemská vinařská podoblast. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Etiketu k vínu vytvořil Dante Minutello @danteminutello.

alk. 12,0 % vol., č.š. SEA/22

QVEVRI 2021

Tasovice & Havraníky

Vyrobeno z hroznů odrůdy Zweigeltrebe a Modrý Pinot. Znojemská vinařská podoblast. Hrozny byly šlapány nohama. Spontánně kvasilo a zrálo 12 měsíců společně se slupkami a třapinami ve znojemských terakotových nádobách. Víno následně zrálo na hrubých kvasnicích ve francouzských dubových sudech. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Etiketu k vínu vytvořil Dante Minutello @danteminutello.

alk. 11,5 % vol., č.š. Q/21

PÉTILLANT NATUREL

Pétillant Naturel (zkráceně pét-nat) je synonymem pro starou metodu výroby přírodního šumivého vína, známou jako methode ancestrale. Podobné typy vín se vyráběly pravděpodobně již v antickém Římě a píše o nich římský historik Titus Livius. Vína kvasí v sudech nebo jiných nádobách a dokváší uzavřené v láhvích. Na rozdíl od tradiční šampaňské metody druhotného kvašení se jedná o kvašení primární. Ve vůni i v chuti hotového vína se obě metody liší také. Perlivá vína pét-nat často mívají výrazné primární hroznové tóny, očekávejte vína hravá, romantická, aristokratická, ale i mohutná, dekadentní, punková, nebo živelná. Je zde silný odraz terroir vinice. 

Vína této řady nechávám dokvášet pod korunkovým uzávěrem v sektových láhvích. Charakterem jsou každý rok jiná a velmi svobodná. Vzhled etiket a jejich téma vzniká spontánně až při jejich ochutnávání. Šlapané hrozny jsou spolu s třapinami několik hodin až dnů macerovány. Samovolné kvašení v sudech, ve skle, nebo v nerezových nádobách. Vína dále dokvášejí a zrají na jemných kvasnicích v láhvi, ve vínech je typické jemné perlení. Velmi zajímavý chuťový zážitek dodávají jemné kvasnice v každé láhvi. Vzhledem k technologii výroby je každý kus unikát, protože v každé láhvi vznikne díky oddělenému kvašení rozdílné množství alkoholu, zbytkového cukru a jemných kalů. Lahvováno bez přidané síry i bez filtrace.

LUNARIA 2022 SAUVIGNON

pétillant naturel

Vyrobeno z hroznů odrůdy Sauvignon z viniční tratě Na vinicích v Jaroslavicích - podoblast Znojemská. Macerace rmutu 12 hodin. Víno spontánně kvasilo ve skleněných nádobách. Při 8 g/l zbytkového cukru dokvášelo v láhvích. Zraje samostatně v láhvích na jemných kvasnicích. Víno jemně perlí a působí tak svěžím dojmem. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Ležením na láhvi bude získávat jemnější perlení a krémovější charakter. Obraz k vínu namaloval @karlitopulka.

alc. 12,5 % vol., č.š. 2/22

Moscato 2023

pétillant naturel

Vyrobeno z hroznů odrůdy Muškát Moravský. Viničních trať  U sklepů v Dyjákovičkách – podoblast Znojemská. Lisovány celé hrozny. Víno následně spontánně kvasilo ve skleněných nádobách. Při 8 g/l zbytkového cukru dokvášelo v láhvích. Zraje samostatně v láhvích na jemných kvasnicích. Víno jemně perlí a působí tak svěžím dojmem. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Ležením na láhvi bude získávat jemnější perlení a krémovější charakter. Obraz k vínu vytvořila Klaudie Švrčková.

alc. 9,5 % vol., č.š. M/23

V prodeji od 11.11.2023.

SUNNY SIDE UP 2022

pétillant naturel

Vyrobeno z hroznů odrůdy Šedý Pinot z viniční tratě Na vinicích v Jaroslavicích - podoblast Znojemská. Macerace rmutu 12 hodin. Víno spontánně kvasilo ve skleněných nádobách. Při 8 g/l zbytkového cukru dokvášelo v láhvích. Zraje samostatně v láhvích na jemných kvasnicích. Víno jemně perlí a působí tak svěžím dojmem. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Ležením na láhvi bude získávat jemnější perlení a krémovější charakter. Etiketu k vínu vytvořila Kateřina Šrámková.

alc. 12,0 % vol., č.š. 3/22